Copyrightsite_MainPic זכויות יוצרים
Copyrightsite_MainPic זכויות יוצרים
פנייה לייעוץ אישי  מקומם: 5 תירוצים של חברות ביטוח שמבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונות דרכים

  תאונות דרכים מתרחשות בישראל בכל יום. מאות ישראלים נהרגים בשנה בתאונות דרכים, ואלפים נפצעים.

  מקומם: 5 תירוצים של חברות ביטוח שמבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונות דרכים

  חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע שכמעט כל אדם שנגרם לו נזק גופני כתוצאה מתאונת דרכים, זכאי לפיצויים. מכאן שהפיצויים מגיעים, בעיקרון, גם למי שנהג ברכב וגם למי שנכח בו, או נפגע מרכב בהיותו הולך רגל.

  תוכן עניינים

  כדי לקבל את הפיצויים, על הנפגע לתבוע את חברת הביטוח שלו, ואם מדובר בנפגע בהולך רגל – לתבוע את החברה בה מבוטח הפוגע.

  ואולם, קיימת תופעה מקוממת: לעתים, חברות הביטוח מבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונת דרכים, תוך העלאת תירוצים שונים. במאמר זה אציג חמישה תירוצים כאלה.

  המאמר באדיבות המרכז לנפגעי תאונות דרכים.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   הנפגע לא העלה תלונות מסוימות לגבי הפגיעה

   לעתים, חברות הביטוח מבקשות להתחמק מפיצוי בטענה שהפגיעות מהן סובל הנפגע לא תועדו בסמוך לאירוע התאונה.

   הדבר החשוב ביותר שנפגע בתאונת דרכים צריך לעשות, מלבד לתבוע את חברת הביטוח שלו (או את החברה בה מבוטח הפוגע, אם הנפגע הוא הולך רגל) – הוא לפנות לקבלת טיפול רפואי.

   על הנפגע להקפיד למסור לרופא מידע מדויק וממוקד ככל האפשר, כדי שגובה הפיצויים לא יהיה נמוך מהסכום המגיע לו.

   כמו כן, חשוב שהנפגע ישכור את שירותיו של עו"ד לענייני תאונות דרכים ו/או תאונות עבודה, שינחה אותו ויסביר מה עליו לעשות כדי להגדיל את הפיצוי.

   לכן, אם לדוגמא, אדם נפצע בראשו וסובל מסחרחורות תכופות, צריך להדגיש בפני הרופא שהסחרחורות נגרמות כתוצאה מהתאונה.

   אם לא יעשה זאת, ייתכן והרופא יתעלם מהסחרחורות ולא יתעד אותן, ואין זה משנה כמה זמן לאחר התאונה הסחרחורות תימשכנה – הן לא תוכרנה ככאלה שנגרמו מהתאונה, וסכום הפיצוי שיקבל הנפגע יהיה נמוך יותר מהסכום שהיה עליו לקבל.

   הנפגע הפר את חובותיו כלפי חברת הביטוח

   כדי להיות מבוטח, על האדם המעוניין בכך לחתום על מסמכים רבים, ובהם הצהרות שונות, בין היתר על מצב בריאותו וכן על אחריותו למצבים מסוימים אם הביטוח הוא ביטוח רכוש (רכב, דירה).

   כאשר אותו מבוטח תובע את חברת הביטוח, סיטואציה הקורית בדרך כלל לאחר פגיעה בתאונת דרכים, חברת הביטוח בודקת את כל ההצהרות והמסמכים שעליהם המבוטח חתם כשהתקשר לראשונה עם החברה.

   לעתים, כדי להתחמק מפיצוי – מנסה החברה להוכיח שהמבוטח (הנפגע בתאונת הדרכים) הפר חובה אחת או יותר כלפיה.

   למבוטח אסור לקבל בהכנעה את טענת החברה. עליו לדעת שייתכן והחברה טוענת את טענתה אך ורק כדי להתחמק מפיצוי, ולא כי הוא אכן הפר את חובותיו כלפיה.

   על המבוטח לשכור את שירותיו של עו"ד המתמחה בתביעות ביטוחיות.

   המבוטח איחר במסירת ההודעה לחברה

   תירוץ נפוץ נוסף שחברות הביטוח נוהגות להעלות כדי להתחמק מפיצוי נפגעי תאונות דרכים הוא שהמבוטח לא הודיע להן על תאונת הדרכים מייד לאחר שקרתה, אלא מסר להן את ההודעה על כך באיחור.

   תופעה זו קורית, בעיקר, בתביעות ביטוחיות כלפי צד שלישי (צד ג'). החברה בה מבוטח הפוגע טוענת שלאור העובדה שמבוטחה לא משתף עמה פעולה, אין היא יכולה לטפל בתביעתו של הצד השלישי.

   ואולם, במקרים כאלה חברות הביטוח יכולות להמשיך ולסרב לשלם פיצוי ו/או לטפל בתביעה, רק אם הן מוכיחות שהאיחור/אי שיתוף הפעולה גרם להן לנזק של ממש.

   אם הן לא מוכיחות שנגרם להן נזק, הן מחויבות לשלם.

   בנוסף, אם צד שלישי תובע את חברת הביטוח, האחרונה מחויבת להודיע על כך בדואר רשום למבוטחה. אם עוברים 30 ימים והמבוטח לא התנגד לכך, מחויבת חברת הביטוח לשלם פיצוי לצד השלישי.

   אינפוגרפיקה- מקומם: 5 תירוצים של חברות ביטוח שמבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונות דרכים

   אין אובדן כושר עבודה

   חברות הביטוח מבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונות דרכים גם בתירוץ האומר שלאחר בדיקה שנעשתה, התברר שתאונת הדרכים לא גרמה לשינוי דרמטי במצבו הרפואי של המבוטח עד כדי כך שהוא איבד כושר עבודתו.

   כלומר, הוא מסוגל לעבוד, אם לא בעבודה שעבד טרם התאונה – בעבודות אחרות, ולכן לא מגיעים לו פיצויים.

   גם במקרים כאלה, למבוטח אסור לקבל בהכנעה את טענת החברה. ראשית, ייתכן שאותה בדיקה עליה דיברה חברת הביטוח – כלל לא נעשתה.

   גם במקרים כאלה, חשוב שהמבוטח ישכור את שירותיו של עו"ד, במקרים כאלה – כזה המתמחה בביטוחי אובדן כושר עבודה.

   המקרה מוחרג מתנאי פוליסת הביטוח

   תירוץ נוסף שיכולות להעלות חברות ביטוח המבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונות דרכים, אם כי הוא נדיר מיתר התירוצים שהזכרתי – הוא שהתאונה לא עומדת בתנאים המוגדרים בפוליסת הביטוח.

   כאמור, כדי להיות מבוטח, על האדם המעוניין בכך לחתום על הצהרות ומסמכים רבים, ועקב כך, הם לעתים לא שמים לב להחרגות מסוימות המצוינות בפוליסה.

   עם זאת, גם במקרים שבהם נראה שהתאונה אכן לא עומדת בתנאים המוגדרים בפוליסת הביטוח, ייתכן ופנייה לעו"ד לענייני ביטוח תוכל בכל זאת לגרום לחברה לשלם פיצויים, זאת עקב ניסיונו הרב של אותו עו"ד.

   לסיכום, לעתים חברות ביטוח מבקשות להתחמק מפיצוי נפגעי תאונת דרכים, תוך העלאת תירוצים שונים כמו אי-העלאת תלונות מסוימות לגבי הפגיעה מצד הנפגע, הפרת חובות כלפי החברה מצד הנפגע,

   איחור במסירת ההודעה של המבוטח לחברה, אי אובדן כושר עבודתו של הנפגע, וכן אי עמידה של התאונה בתנאי פוליסת הביטוח.

   חשוב שהנפגע לא יקבל בהכנעה את טענות החברה, ולרוב, כדי להגדיל את סיכויו לקבל את בכל זאת את הפיצויים המגיעים לו – עליו לשכור את שירותיו של עוה"ד הרלוונטי.

   *אין לראות בכל המופיע באתר Copyrightsite המלצה משפטית, חוות דעת או ייעוץ משפטי. כל מי שבוחר לעשות שימוש בתוכן או להסתמך עליו, עושה זאת באחריותו.

   לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-9974772
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף