לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

כמה טיפים למי שחייב לבצע פינוי מדירה ששוכר לא רוצה לעזוב

הקדמה: הליך פינוי מדירה אינו הליך נעים למשכיר או לשוכר. שוכר אשר אינו עומד בתנאי השכירות, ניתן להגיש כנגדו תביעה לפינוי מדירה בהליך הקרוי “תביעה לפינוי מושכר” הקבוע בתקנות סדר הדין האזרחי.

אם זוהי הפעם הראשונה בה הנך נדרש לבצע הליך פינוי מדירה, באמצעות עורכי בישראל ממשרד עורכי דין, יתכן ותזדקק למספר טיפים על מנת להתמודד עם הליך זה.

יש לזכור כי הליך פינוי מדירה רצוי לבצע באמצעות עורכי בישראל ממשרד עורכי דין, משום חשיבותו ומורכבותו.

ניסיון להימנע מהגשת תביעה לפינוי מדירה

אין ספק, כי הימנעות מפניה לערכאות משפטיות באמצעות עורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין הינה הדרך המועדפת להתמודד עם דייר סורר שאינו עומד בתנאי הסכם השכירות.

על מנת להימנע מפניה לערכאות משפטיות, רצוי, בטרם הגשת תביעה לפינוי מדירה, לפנות לשוכר ולנסות להגיע עמו להסכמה על מנת לפתור את המחלוקות הקיימות.

יש לזכור כי פניה לערכאות ושכירת שירותיהם של עורכי בישראל ממשרד עורכי דין תהיה כרוכה בהוצאות כספיות.

במידה והמשכיר חש כי יתכן ניסיון הידברות עם השוכר, על מנת לפתור ביניהם את המחלוקות, רצוי לפנות אל השוכר ראשית בדרך זו, באמצעים בלתי רשמיים, ולנסות לפתור את הסכסוך בין השוכר למשכיר מחוץ לכותלי בית המשפט.

דיירים רבים נקלעים לעיתים לקשיים כלכליים, ומשכך אינם מסוגלים לעמוד בהתחייבויותיהם על פי הסכם השכירות. עם זאת, בהסכמי שכירות מקובל להוסיף ערבים לחובותיו העתידיים של השוכר.

במידה והמשכיר משתכנע כי הדייר מתעכב באופן זמני בלבד בתשלום שכר הדירה, במידה וזוהי הסיבה לרצון לפינויו, יתכן ורצוי לאפשר לדייר דחייה קצרה בתשלום שכר הדירה.

אי תשלום שכר דירה אינו הגורם היחיד לסילוק דיירים. שימוש לא סביר בנכס – הריסה של הנכס או של חפצים בו השייכים למשכיר, הפרעה לשכנים באופן בלתי סביר, שימוש בנכס באופן שלא עוגן בהסכם השכירות (כגון השכרת משנה), או אף אי תשלום חשבונות הארנונה בהם חייב הדייר, מהווים אף הם עילה לסילוק הדייר ולבצע פינוי מדירה באמצעות עורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין.

פניה לדייר באמצעות מכתב מעורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין

במידה והדייר אינו נשמע לבקשת המשכיר לעמוד בחובותיו על פי הסכם השכירות, ניתן לשלוח לו מכתב מעורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין, המתריע בפני הדייר כי במידה ולא יעמוד בהתחייבויותיו על פי הסכם השכירות בתוך הזמן הקבוע במכתב ההתראה, יפתח כנגדו הליך פינוי מדירה, אשר יגרום לו טרחה והוצאות נוספות.

טיפ ראשון: פניה לייעוץ משפטי.

פנייה לעורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין תסייע לנו רבות להתמודד עם דייר סורר המסרב להתפנות. יש לזכור, כי הליך פינו מדירה נפתח באמצעות הגשת תביעה לפינוי מושכר, כקבוע בתקנות סדר הדין האזרחי.

הליך משפטי שכזה, בשל מורכבותו, בהשוואה לבית משפט לתביעות קטנות, רצוי לבצעו באמצעות עורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין. הליך פינוי מדירה יעשה באמצעות הגשת תביעה לפינוי מושכר, שלאחריה רשאי השוכר להגיש את כתב הגנתו. בית המשפט ידון בתיק בתוך שלושים ימים מיום שהוגש כתב ההגנה.

טיפ שני: במידה ולא פנינו לעורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין, עלינו לזכור כי ישנם הליכים הקבועים בחוק לפינוי דירה, וכי אין זו זכותנו לפנות את הדייר בכוחות עצמנו, באמצעות הפעלת כוח פיסי, החלפת מנעול בדירה, ניתוק הדירה משירותי החשמל והמים וכו’.

כמו כן, פניה למשטרה לפינוי מדירה אף היא אינה חוקית והמשטרה לא תבצע בקשה לפינוי מדירה. הליך פינוי מדירה, בהיותו הליך אזרחי, אינו מבוצע על ידי המשטרה על פי בקשתו של המשכיר.

טיפ שלישי: לאחר שפנינו לעורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין, בבקשה להגשת תביעה לפינוי מושכר, תוגש התביעה ולאחריה יוגש כתב הגנה. לאחר הדיון בתביעה לדיון מושכר, ינתן פסק דין.

במידה ופסק הדין יצווה על השוכר לבצע פינוי מדירה, על הדייר להתפנות. במידה והדייר אינו מבצע פינוי מדירה ואינו נשמע להוראות בית המשפט, ניתן לפתוח כנגדו תיק בלשכת ההוצאה לפועל, רצוי לבצע זאת באמצעות עורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין, ובמסגרת תיק זה יוגש פסק הדין המורה לבצע פינוי מדירה ותוגש בקשה רשמית לפינוי מדירה על ידי המשכיר ובא כוחו.

דייר שלא ישעה לאזהרותיו של ראש ההוצאה לפועל לבצע פינוי מדירה, ינקט כנגדו הליך פינוי מדירה באמצעות מבצעי ההוצאה לפועל.

לסיכום, הליך פינוי מדירה רצוי לבצע באמצעות עורכי דין בישראל ממשרד עורכי דין. במקרה של דייר סורר, ניתן להידבר עימו על מנת להימנע מפניה לבית משפט, לשלוח לו מכתב התראה או לפתוח בהליך פינוי מדירה. רצוי לפנות לעורכי דין בישראל שיסייעו לנו בהליך זה.

עו”ד גיא קדם (38), בעל ידע עשיר וניסיון מוכח בייצוג לקוחות ותאגידים בארץ ובחו”ל בנושאים הקשורים לקניין רוחני, זכויות יוצרים, פטנטים, דיני אינטרנט וטכנולוגיה. עמד בראש מחלקת קניין רוחני של משרד מוביל בארץ על פי הדירוג הבינלאומי Legal500. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

 

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.אין באמור לעיל ובאתר זכויות יוצרים משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר זכויות יוצרים לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר זכויות יוצרים עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!